ARTDESHINE

FAQ

Czy możesz nam wyjaśnić różnicę między grafitem, tlenkiem grafitu, tlenkiem grafenu itp.

Najpierw musimy zrozumieć, czym jest tlenek grafenu. Tlenek grafitu > Tlenek grafenu >a rGO Z tlenku grafitu środki utleniające są używane do wywoływania reakcji, która zwiększa odstępy międzypłaszczyznowe między warstwami grafitu. Co ważne, pozwala to na zdyspergowanie utlenionego tlenku grafitu w podstawowym rozpuszczalniku, takim jak woda, w taki sposób, aby można było wytwarzać tlenek grafenu. Zarówno tlenek grafitu, jak i tlenek grafenu są podobne chemicznie, ale różnią się strukturą. Główna różnica polega na utlenianiu, które zmienia odstępy międzypłaszczyznowe. Teraz najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest redukcja GO do rGO. To decyduje o jakości i jak blisko rGO będzie do nieskazitelnego grafenu w oparciu o zastosowane metody. Oczywiście rGO, którego użyliśmy, nie jest prawie nieskazitelnym grafenem, ponieważ jest to niepotrzebne dla naszej aplikacji i stanowi dodatkowy koszt dla naszego produktu.

Jakie są główne różnice między powłokami Ti02 lub Si02,a powłokami na bazie grafenu?

TiO2 lub dwutlenek tytanu jest dodatkiem, podczas gdy SiO2 lub dwutlenek krzemu jest składnikiem podstawowym. Dwutlenek krzemu jest głównym składnikiem piasku, szkła i kwarcu. Co wyjaśnia użycie nazw powłok ceramicznych, szklanych i kwarcowych. TiO2 jest powszechnie spotykany w produktach przeciwsłonecznych ze względu na jego właściwości filtrujące UV i mniej szkodliwe działanie na ekosystemy raf koralowych. Występują również w tworzywach sztucznych jako biały pigment lub środek zmętniający ze względu na właściwości odporne na promieniowanie UV. Można powiedzieć, że TiO2 w powłokach zmniejsza ilość uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV na zabezpieczanych przez nią powierzchniach. TiO2 nie pomaga w zwalczaniu korozji, ścierania, zwiększonej wytrzymałości lub odpychania wody. Powłoka ARTDESHINE Nano Graphene Coat, mówiąc że jest oparta na grafenie, jest podobna do stwierdzenia, że powłoka jest oparta na tytanie. Jest to błędna interpretacja, ponieważ zarówno rGO, jak i TiO2 są dodatkami uzupełniającymi lub wzmacniającymi podstawowy składnik. W przypadku NGC składnikiem bazowym jest polimer polidimetylosiloksan (PDMS), PDMS jest powszechnie stosowany w soczewkach kontaktowych, szamponach zapewniających gładkość / połysk i żaroodpornych materiałach budowlanych. Powłoki na bazie SiO2 są zwykle utwardzane, aby były twarde i wytrzymałe, podczas gdy powłoki na bazie PDMS są miękkie i elastyczne. Niektórzy twierdzą, że twardość SiO2 ma zasadnicze znaczenie dla ochrony lub odporności na zarysowania i ma zasadnicze znaczenie dla sprzedaży produktu powłokowego. Byłoby to prawdą, jeżeli metody aplikacji pozwoliłyby na aplikację dostatecznie grubej warstwy widocznej gołym okiem. Obecne metody nakładania na lakiery samochodowe dają grubość ok. 1 mikrona (nawet jak ulotki reklamowe mówią inaczej to jest to po prostu kłamstwo). Dla porównania, pasmo ludzkich włosów ma od 17 do 180 mikronów. Powodem, dla którego powłoki na bazie SiO2 i polimerów są używane do ochrony powierzchni w motoryzacji, jest to, że nawet przy grubości 1 mikrona, nadal są one w stanie wiązać się z powierzchnią i zapewniać wszystkie inne korzyści, które zapewniają takie powłoki: antykorozyjność, gładkość, zwiększony połysk, właściwości hydrofobowe. W tym przypadku twardość powłok odgrywa znikomą rolę w ochronie. Prawdziwym powodem, dla którego zabezpieczone powierzchnie są odporne na zarysowania / ścieranie, jest ich śliskość i gładkość, jaką zapewniają powłoki. Przy mniejszym tarciu mikrofibra, gąbki i piasek są mniej zdolne do wytworzenia wystarczającej siły, aby spowodować drobne zarysowania i hologramy.

Jakie są kluczowe korzyści grafenu nad powłokami konkurencyjnymi?

Po pierwsze, musimy zrozumieć, że wiele powierzchni pokrytych powłokami ochronnymi: kwarcowymi, ceramicznymi nadal boryka się z okropnym problemem korozji lub innymi terminami, które ją opisują, trawieniem wodnym, wżerami, plamami wodnymi „water spots” W regionach tropikalnych latem ciepło i promieniowanie UV od słońca mogą mieć szkodliwy wpływ na powierzchnie. Podgrzewane powierzchnie zmiękczają się i osłabiają. Wszelkie substancje, takie jak rozpryski owadów, odchody ptaków, soki z drzew, a nawet resztki wody deszczowej, nagrzeją się i staną się bardziej reaktywne. Pozwala to substancjom, zarówno kwaśnym, jak i zasadowym, łatwo uszkadzać lub korodować powierzchnie, powodując ślady, wytrawianie i plamienie. W chłodniejszych regionach, zimą zanieczyszczenia, takie jak lód / śnieg, są równie szkodliwe dla powierzchni. Stosowanie soli do rozpuszczania lodu na drogach zwiększa problemy. PDMS w porównaniu z wieloma innymi składnikami bazowymi, takimi jak SiO2, ma niższą przewodność cieplną, co zmniejsza absorpcję ciepła. Zmniejsza to ryzyko reakcji substancji na zabezpieczonych powierzchniach. Gładkość i śliskość PDMS ogranicza przyczepność lodu / śniegu do powierzchni. Zastosowany przez nas rGO pokazał, że pomaga naszemu produktowi przeciwdziałać korozji, szybko rozpraszać ciepło i wzmacniać matryce polimerowe (gęstszy polimer). rGO stosuje się w celu wzmocnienia wytrzymałości PDMS, przedłużając ich trwałość i zdolność utrzymywania się na zabezpieczonych powierzchniach. Chociaż sam PDMS posiada już doskonałe właściwości antykorozyjne, rGO sam w sobie jest doskonałym materiałem antykorozyjnym uzupełniającym PDMS.

Myślicie, że wszyscy producenci powłok zaczną używać grafenu zamiast Si02?

Przewiduję, że SiO2 będzie nadal używane w przyszłości. Nadal odkrywane i rozwijane są korzyści zapewniane przez powłoki na bazie SiO2. W porównaniu z powłokami polimerowymi są znacznie tańsze w produkcji. Są również dużo łatwiejsze w aplikacji ze względu na niższą lepkość, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Oczywiście, gdy więcej producentów i aplikatorów zacznie dostrzegać zalety powłok opartych na PDMS, mogą zacząć tworzyć hybrydowe powłoki polimerowe i SiO2 lub pełne powłoki polimerowe. Jeśli chodzi o stosowanie rGO w powłokach, wyzwania związane z rozpraszaniem rGO w ich składnikach bazowych będą ograniczać producentów. Powiedziałbym, że wielu nie jest w stanie znaleźć sposobu na skuteczne rozproszenie rGO w podstawowym komponencie, takim jak PDMS czy nawet SiO2.

Ile czasu zajęło opracowanie produktu?

W 1 i pół roku procesu opracowywania tego produktu przeprowadziliśmy wiele badań zarówno na bazie laboratorium, jak i realnego świata. W laboratorium udało nam się poddać powłokę wszelkiego rodzaju szkodzeń. W realnym świecie mieliśmy wielu miłych właścicieli pojazdów umożliwiających nam używać swoich pojazdów jako łóżek testowych, dzięki czemu mogliśmy monitorować wydajność powłoki. No i oczywiście kilka szczęśliwych aplikacji ARTDESHINE i użytkownicy mogli zdobyć prototypy, które pomogą nam testować produkt. Wszystkie ustalenia i opinie były traktowane bardzo poważnie, aby sprawdzić, jak możemy poprawić produkt. Nawet do dziś wciąż zbieramy opinie do znalezienia sposobów na poprawę produktu, od aplikacji po wydajność.

Jak w ARTDESHINE dowiedzieliście się o tej technologii?

W ARTDESHINE najpierw pracowaliśmy z tlenkami metali w naszym innym produkcie, Ceramic Metal Oxide, aby znaleźć sposób na obniżenie temperatury chronionej powierzchni, ponieważ jest to jedna z najważniejszych cech która wpływa destrukcje i korozję powłoki. W trakcie badań i lektury natknęliśmy się na rGO i wszystkie jego zalety.

Jak jest z aplikacją powłoki grafenowej - czy ma specyficzne wymagania? Czy da się ją warstwować?

Nano Graphene Coat v1 w porównaniu do powłok kwarcowych, ceramicznych na bazie SiO2 było trudniejsze do nałożenia. Większość naszych instalatorów stało przed wyzwaniem w kilku pierwszych próbach. Wynika to z większej lepkości produktu, co utrudnia jego rozprowadzenie i wyrównanie. Wygładzanie produktu w celu pozostawienia bardzo czystej powierzchni może również stanowić wyzwanie, ponieważ lepki produkt nie jest łatwo wchłaniany przez MF. Oczywiście mamy rozwiązania i produkty, które pozwalają przezwyciężyć trudności aplikacyjne. Tak jak wspominaliśmy wcześniej technologia ciągle jest rozwijana i problemy opisane wyżej dotyczyły pierwszej wersji powłoki gra fenowej. Aktualnie w ofercie jest Nano Graphene Coat v2 w której zostały usunięte problemy aplikacyjne, wersja v2 charakteryzuje się metodą aplikacji przypominającą klasyczną powłokę ceramiczną. Warstwowanie: jak najbardziej zalecane, wszystkie nasze testy, doświadczenia robione są na 2 warstwach powłoki Nano Graphene Coat

Czy są jakieś dodatkowe wymagania bezpieczeństwa w porównaniu do powłok Si02 / Ti02?

Postępowanie z produktem nie różni się od innych produktów powłokowych. Oczywiście zalecamy używanie rękawiczek. W rzeczywistości produkt oparty na PDMS jest bardzo bezpieczny, ponieważ jest również stosowany w kosmetykach, kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry.